eduropa.sk

Samsung Note IV, problém s mrznutím a reštartovaním Prihláste sa cez Facebook

V poslednom čase sa medzi používateľmi telefónov Samsung Note IV (4) často hovorí o problémoch s mrznutím a reštartovaním telefónu. Konkrétne sa jedná o tieto problémy:

  • strata výkonu,
  • samovoľné reštartovanie telefónu - aj niekoľko krát za sebou,
  • niektoré aplikácie padajú (fotoaparát, smsky)
  • telefón sa nedá zapnúť, až po vybratí batérií na cca 2 minúty, resp. telefón sa javí ako vypnutý, ale aj napriek tomu je stále viditeľný na sieti, alebo pripojený k zariadeniu Gear...

 

Ak aj Vy čelíte týmto problémom, nemusíte hneď zúfať. Problémov môže byť hneď niekoľko. A to od poškodenej SD karty až po poškodenú matičnú dosku :( .

V prvom rade je potrebne skúsiť vybrať spomínanú SD kartu. Ak problém pretrváva problém môže byť v chybnej batérií. Ak nepomôže ani výmena batérie. Je potrebné v recovery mode vybrať položku wipe partition data, čím sa odstránia dočasne súbory a vaše dáta zostanú zachované. Ak nepomôže ani toto, posledným krokom je factory reset. Pozor na factory reset. Pri tomto procese sa telefón vráti do "továrenských nastavení". To znamená, že o svoje dáta prídete a preto to čo potrebujete, to si zálohujte. 

Nepomohlo? Tak pravdepodobne Váš problém bude v matičnej doske. V dobe písania tohto článku sa cena matičnej dosky pre Samsung Note IV, verziu SM-N910F pohybuje okolo 80 USD. Ak si ju nedokážete vymeniť sami k tejto cene musíte pripočítať náklady na výmenu v servise a tak cena takejto opravy môže bezmála vyjsť aj na 100 EUR. Avšak po dňoch skúmania sa nám podarilo dať Note IV dokopy aj bez výmeny hardwaru. 

Čo teda spraviť? V našom prípade prvá vec ktorú sme spravili bolo Rootnutie telefónu. Rootnutie znamená, získať práva Super Užívateľa. Inými slovami nad svojím telefónom budete mať absolútnu kontrolu. Treba povedať, že v našom prípade už po rootnuti bolo vidieť, že telefón nemá toľko problémov, ako pred tým. Druhým krokom je nainštalovanie aplikácie Wake Lock - Power Manager od Pegi. Aplikácia nevyžaduje root a preto by som ju skúsil nainštalovať ešte pred tým, ako sa rozhodnete Váš telefón rootnuť, hlavne vtedy ak ste menej skúsený používateľ, pretože rootnutie nesie so sebou aj isté bezpečnostné riziká. Ale vráťme sa naspäť k aplikácií Wake Lock.

Otvorte aplikáciu Wake Lock (spoznáte ju podľa ikony na ktorej je vyobrazená žiarovka). Následne kliknite na PARTIAL_WAKE_LOCK. Aplikáciu môžete vypnúť a váš problém by mal byť vyriešený!

 

 

Pridaj komentár

Prihláste sa

Diskusia