Ak chcete na internete konkurovať, potrebujete kvalitný obsah. A pokiaľ nechcete nechať nič na náhodu, tak bez kvalitných obrázkov sa nezaobídete. Ako ich získať bez porušenia cudzích autorských práv? Žiaden problém vieme ako na to a k tomu ešte zadarmo!

Ak spravujete svoju stánku určite na nej nechcete mat obsah ktorým by ste porušovali autorské práva. Okrem toho, že takéto správanie je neetické a vrhá na majiteľa webu zlé svetlo, reálne tu hrozia aj právne následky a sankcie.

Odkiaľ teda vziať obrázky a fotky zadarmo?

Možno je to neuveriteľné, ale existujú stránky, ktoré šíria obrázky, niektoré aj zadarmo. Hovorí sa im, že sú to fotobanky. Do týchto fotobánk vkladajú obrázky priamo ľudia, ktorí ich vytvorili a Vy ich smiete použiť za určitých podmienok, alebo dokonca žiadnych.

Zoznam fotobánk, ktoré poskytujú obrázky zadarmo

Pixabay

Jedná z najznámejších fotobánk. Pixabay je aktívna komunita kreatívnych ľudí, zdieľajúcich obrázky a videá bez autorských práv. Celý obsah je prenesený pod licenciu Pixabay, čím je daný súhlas na ich bezpečné využitie bez žiadosti o povolenie alebo kúpu obsahu od umelca – vrátane využitia na komerčné účely.

Unsplah

Tiež jedná z väčších fotobánk. Nájdete na nej množstvo kvalitných fotografií a grafiky od profesionálnych umelcov.

Canva

Je nielen zdroj obrázkov a grafiky, ale aj užitočný nástroj na vytváranie rôznych materiálov či už pre internetové stránky, instagram, alebo tlač. Najväčšou výhodou je intuitívne ovládanie a šablóny vďaka ktorým zažiarite aj bez skúsenosti s grafikou a talentu. Canva šetrí nie len Vašu peňaženku, ale aj čas.