Nie v nových Windowsoch nepotrebujete žiaden špeciálny program na to, aby ste dokázali vytvoriť snímku obrazovky, alebo dokonca zachytili a vytvorili video toho čo sa deje u Vás na počítači. Slúži na to jednoduchá utilitka, ktorá je súčasťou operačného systému Windows.

Snipping Tool (po slovensky: „Nástroj na vystrihovanie“) je jednoduchý nástroj na zachytávanie obrazovky, ktorý je súčasťou operačného systému Windows. Pomocou tohto nástroja môžete vybrať oblasť na obrazovke, ktorú chcete zachytiť, a potom si môžete snímku uložiť alebo skopírovať do schránky. Tento nástroj je užitočný pre rýchle a jednoduché zachytávanie časti obrazovky, bez nutnosti zachytávať celú obrazovku.

Pomocou Snipping Tool/ Nástroj na vystrihovanie môžete vytvoriť aj video, ktoré zachytí to, čo sa deje na vašej obrazovke, pričom platí, že si sami môžete určiť aká časť obrazovky sa bude nahrávať.

Pokiaľ Snipping Tool/ Nástroj na vystrihovanie sa vo vašom Windowse nenachádza, môžete si ho stiahnuť z Microsofťackého obchodu na tejto adrese: https://apps.microsoft.com/detail/9MZ95KL8MR0L?hl=en-US&gl=US